Актовий день ВПБА
04.11.2023 2024-11-25 18:50Актовий день ВПБА
Волинська православна богословська академія відзначила Актовий день.
В день собору Всіх святих землі Волинської, 10 жовтня 2023 року у Волинській Православній Богословській Академії відбулись святкові заходи з нагоди Актового дня. Молитовне вшанування студенти розпочали 9 жовтня у домовому храмі Академії. Вечірнє богослужіння очолив проректор з виховної роботи ігумен Іларіон (Зборовський). 10 жовтня Божественну літургію у Свято- Троїцькому кафедральному соборі очолив митрополит Луцький і Волинський Михаїл. З ним співслужили: Екзарх Вселенського патріарха в Україні єпископ Михаїл (Аніщенко), митрополит Тернопільський і Кременецький Нестор (Писик), ректор Волинської православної богословської академії прот. Володимир Вакін, канцлер Волинської єпархії прот. Миколай Цап, ректор Рівненської Духовної Семінарії прот. Віталій Лотоцький, представники духовних шкіл Києва, Львова та Івано- Франківська. Відбулась хіротонія на диякона студента 6-го курсу ВПБА Володимир Бичака. Опісля літургії особливо теплою та родинною була посвята першокурсників ВПБА, які отримали благословення на носіння підрясника та склали присягу студента.
Актова зала богословської Академії цього дня була переповнена. ВПБА зібрала не лише студентів, але й друзів, однодумців, архітекторів та будівничих майбутнього.
Ректор Академії прот. Володимир Вакін звернув увагу викладачів, студентства та гостей на нових викликах, завданнях та пріоритетах Академії. Кульмінацією виступу ректора стала передпроєктна пропозиція завершення реконструкції Академії, що буде поєднувати богословський та гуманітарний виш з військово та медично – капеланськими, гуманітарними, психологічними та богословськими кафедрами, факультетами й студіями.
Екзарх Вселенського патріарха, єпископ Михаїл у своєму слові закликав студентів до сумлінного навчання та з особливою теплотою говорив про необхідність читати книги, вдосконалюватись, зростати інтелектуально та духовно. Керуючий Тернопільською єпархією владика Нестор звернув увагу на історію та сучасність волинських святинь, зокрема Почаївської лаври.
Особливо цінними для Волинської академії є слова підтримки та вітання від військових. У своєму вітальному слові начальник 6-го Волинського прикордонного загону полковник Сергій Лозінський відзначив, що ініціатива ректора ВПБА щодо навчання кадрів та співпраці інституцій дає реальні плоди. А Командир військової частини 1141 – підполковник Володимир Олійник наголосив, що Богословська Академія є школою виховання не лише священнослужителів, але й кадрових, освічених та грамотних капеланів.
Ректор Волинського медичного інституту Пастрик Тетяна Володимирівна відзначила солідну матеріальну та освітню базу ВПБА.
Вагому підтримку надає Академії Волинське братство св. Володимира Великого. Один з його керівників – Сергій Володимирович Мостенець зауважив, що серед випускників ВПБА є ті, хто беручи відповідальність на себе, без забезпечення і сприяння держави, допомагає і рятує сотні, а то й тисячі життів військових. Гуманітарна місія «Волинське братство Св. Володимира Великого» розпочала роботу в березні минулого року з благословіння митрополита Луцького і Волинського Михаїла, а нещодавно митрополит Київський і всієї України Епіфаній вручив високу відзнаку очільникові братства, меценату Сергієві Мостенцю за сприяння у придбанні й переобладнанні транспортних засобів, необхідних для Збройних сил України.
З нагоди Актового дня церковними нагородами, грамотами та грошовими преміями відзначено окремих викладачів, за сумлінне та успішне навчання – кращих студентів.































































































