Новини

Новини

Ювілей музею Волинської ікони

394071731_822510063216257_4467600198413726720_n

Ювілей музею Волинської ікони

Проректор з наукової роботи ВПБА прот. Владислав Фульмес 19 жовтня 2023 р. взяв участь в урочистій академії з нагоди 30-ліття Музею волинської ікони та ХХІХ Міжнародній науковій конференції “Волинська ікона: дослідження та реставрація.” Щорічно, починаючи з 1994 року, українські та зарубіжні дослідники збираються у Луцьку, щоб поділитися своїми науковими здобутками у вивченні і реставрації пам’яток сакрального мистецтва історичної Волині та України. Цьогоріч до електронного варіанту наукового збірника конференції увійшли матеріали з каталогізації колекцій, іконографії, історії окремих храмів, досліджень та реставрації пам’яток сакрального мистецтва України. У представленому електронному каталозі “Волинська ікона XVI -XVIII ст. з колекції Волинського краєзнавчого музею” подано 234 відреставровані пам’ятки темперного іконопису.
На пленарному засіданні конференції з доповіддю на тему: “Штрихи до життєпису видатного холмщака Семена Васильовича Любарського” виступив прот. Владислав Фульмес. У своій промові о. проректор розповів про помітний слід в історії Холмщини, велику роль в національно-церковному і культурно-освітньому відродженні цього краю та Православної Церкви відомого українського церковно-національного діяча, народного учителя, посла до Сейму Польщі, члена Холмсько-Підляської духовної консисторії — Семена Любарського (1878 -1944). У 1943 р. Семен Васильович належав до активу вірян, що зустріли Холмську Богородицю, коли її повернули на Волинь.
Слід зазначити, що протягом багатьох років викладачі та студенти ВПБА є активними учасниками співпраці Церкви і музею у справі порятунку історичних пам’яток. Музей волинської ікони в Луцьку відкритий у серпні 1993 року. Це єдиний в Україні музей, який представляє самобутню регіональну школу волинського іконопису. Збірка музею нараховує більше 1,5 тис. пам’яток сакрального мистецтва, серед них: понад 600 ікон XVI –XIX ст . Безцінною перлиною збірки є Холмська Чудотворна Ікона Божої Матері, унікальна пам’ятка візантійського мистецтва XI–XII ст., одна з найшанованіших християнських святинь, якій присвячений окремий зал музею.

uk
uk