ВПБА розвиває співпрацю в Греції (част. 2)
05.11.2023 2024-11-26 12:10ВПБА розвиває співпрацю в Греції (част. 2)
Під час візиту до богословського факультету Національного Кападострійського університету в Афінах 1 листопада ректор ВПБА прот. Володимир Вакін привітав новообраного декана пана Емануїла Карагеоргудіса з початком його каденції. Богословський факультет у столиці Греції став ще одним вищим богословським навчальним закладом, з яким ВПБА розпочинає співпрацю. Зокрема, проведено перемовини з владикою Кирилом Катерелосом, митрополитом Крині та екзархом Мальти. Він очолює кафедру соціальної теології та релігії, відомий, зокрема, працею “Українська автокефалія,” що була опублікована в збірнику «Δωδεκάνησος». Спільне розуміння необхідності співпраці та взаємообміну досвідом, продуктивності в науковій та богословській сферах було чітко окреслено на цій зустрічі, а також під час спілкування з митрополитом Перистерійським Григорієм, який люб’язно вітав Волинську делегації на богословському факультеті.
Викладачі ВПБА оглянули навчальний корпус та бібліотеку, що нараховує бл. 160 тисяч екземплярів, найстарші з яких сягають XVI-XVII ст. Сторони обмінялись подарунками та пам’ятними книгами.
У міжправославному центрі Церкви Греції Διορθόδοξο Κέντρο της Εκκλησίας της Ελλάδος (ΔΚΕΕ) делегація ВПБА була гостинно прийнята її директором Σέργιο Βοΐλα. Священники з Волині помолились у Свято-Пентеліському монастирі та ознайомились з діяльністю Православного центру. Свято- Успенський монастир, також відомий як монастир Пентелі, оскільки він розташований на південній стороні однойменної гори і був побудований 1578 року. Він є чоловічим монастирем і сьогодні належить до Афінської архієпархії. Тут відбувались зйомки фільму про св. Нектарія Егінського “Людина Божа”. Особливий інтерес під час візиту до Міжправославного центру було звернуто на співпрацю між бібліотеками ВПБА та ΔΚΕΕ. Сторони обговорили й наступні кроки цієї спільної роботи в рамках мережі Церковних бібліотек.
Протягом усіх днів перебування в Афінах делегацію ВПБА супроводжував настоятель афінського храму Αγία Μαρίνα Ηλιούπολης Agia Marina Ilioupolis Ενορία архімандрит Σεραφείμ Δημητρίου Серафім Дімітріу. Отець Серафим надзвичайно енергійний пастир. За час свого пастирського служіння він побував у багатьох країнах світу, на різних континентах. В різні роки у час Великого посту він з місією звершував служіння у Бурунді (Африка), Таїланді, Аргентині, Бразилії, Алжирі, США, Німеччині. Відвідував Церкви Константинополя, Олександрії, Антіохії, Єрусалиму, Кіпру, Польщі, Фінляндії та Естонії, був також в Австралії, Італії, Іспанії, Мальті, Лівані, Ірландії, Великій Британії, Литві, Естонії, Швеції й Україні. Він, справді, місіонер ХХІ ст. Волиняни відчули його щирість і бажання допомогти з перших хвилин перебування в столиці Греції. Уся програма була доволі насиченою і велика заслуга саме о.Серафима, що делегації ВПБА все заплановане вдалось реалізувати та не спізнюватися на зустрічі, незважаючи на шалений афінський трафік.
В один з днів візиту о. Серафим люб’язно запросив гостей з України, на чолі з ректором ВПБА прот. Володимиром Вакіним до своєї парафії.
Історія храму Святої Марини розпочалася у 1935 році, коли бідні жителі Іліуполі, передмістя Афін, вирішили збудувати у своєму районі церкву. Спочатку це був невеликий дерев’яний намет, який згодом завдяки старанності парафіян і жертводавців перетворився на чудовий кількаповерховий храм, урочисто освячений у 1986 році. З моменту заснування церкви у ній розпочалася широка благодійна діяльність. Іліуполі заселявся в 1930-і роки бідняками, які купували тут дешеві ділянки землі і будували на них своє житло. Ці люди потребували допомоги і її почала надавати церква. Сьогодні парафіяни церкви Святої Марини продовжують традиції: тут діють благодійна їдальня, служба донорства крові, дитячий служба, допомога залежним та багато іншого. Фінансують все це самі парафіяни. «Ти голодний? Тобі холодно? Церква подбає про тебе» – девіз парафії, яку очолює архімандрит Серафим.
Гостей з Волині на парафії зустріли церковним дзвоном, а у храмі – українським прапором. Священники ВПБА поклонились святиням, помолились у верхньому та нижньому храмах, оглянули приміщення, де працюють волонтери та провадиться благодійницька діяльність.
Побачене на парафії св. Марини стало яскравим свідченням доброго пастирства настоятеля та прикладом до наслідування і практичної реалізації того, що в Україні називаємо «живою церквою». Ректор ВПБА о. Володимир Вакін подякував архімандриту Серафиму (Димитріу) від імені усієї делегації ВПБА, вручив подарунки на згадку та запросив до Луцька.
Священники Волинської православної богословської академії на чолі з ректором прот. Володимиром Вакіним на запрошення настоятеля храму на честь св. Акіндина архімандрита Антоніоса Малюфа співслужили на першій урочистій архієрейській вечірній у новозбудованій церкві Агій Акіндінос, що знаходиться на стадії завершення у муніципалітеті Агій Анаргиро – Каматеру. Богослужіння очолив єпископ Рогіону Філофей. У своїй проповіді архієрей торкнувся теми будівництва церкви. Він подякував усім, хто допомагав у її будівництві та згадав діючий нижній храм на честь св. Іоанна Руського.
Приємною несподіванкою для волинян була присутність на богослужінні українців, що живуть в Афінах. Почувши під час богослужіння виголоси українською мовою люди підходили під благословення і раділи співслужінню духовенства Православних Церков України та Греції.
Вечірнє богослужіння в Афінах стало завершенням візиту делегації ВПБА до древньої Еллади, що відбувся з благословення митр. Луцького і Волинського Михаїла, за сприяння та підтримки ГО “Волинське Братство св. Володимира Великого” та при активній участі архімандрита Σεραφείμ Δημητρίου.




















