Стажування студентів в Ορθόδοξος Ακαδημία Κρήτης
29.07.2024 2024-11-21 18:08Стажування студентів в Ορθόδοξος Ακαδημία Κρήτης
З благословіння митрополита Луцького і Волинського Михаїла Зінкевича, за сприяння та підтримки ГО “Волинське Братство св. Володимира Великого” 29 липня 2024 року розпочалось стажування студентів ВПБА в Orthodox Academy of Crete – Ορθόδοξος Ακαδημία Κρήτης (Православній академії Криту). Реалізація цього напрямку міжнародної академічної мобільності студентів стала можливою завдяки контактам та укладеним угодам ректора Волинської православної богословської академії прот.Володимира Вакіна, а також ректора Київської православної богословської академії Олександра Трофимлюка з освітніми богословськими установами Греції восени минулого року.
На початку зустрічі, Генеральний директор ПАК професор Константінос Зорбас розповів про історію виникнення Академії, її мету в контексті розвитку і збереження богословської спадщини, реагування на новітні виклики та осмислення сучасних тенденцій. Православна академія Криту функціонує як відкрита лабораторія діалогу між Церквою та суспільством, організовуючи у формі відкритого університету щорічні тематичні курси навчання, міжнародні семінари, конференції тощо. Саме тут у 2016 році відбувся Святий і великий собор Православної Церкви (Всеправославний собор). Духовним покровителем академії є Вселенський патріарх Варфоломій. З 2019 року установа є офіційно визнаною державою дослідницьким центром. У ній ведеться наукова робота у галузі теології та навколишнього середовища.
Опісля студенти довідалися про історію академічної бібліотеки, що отримала назву «Світло» і була створена за кошти американського письменника Роберта Фулгема. Студенти ознайомились з європейськими стандартами та концептом оформлення та збору усіх наукових і періодичних видань у цій книгозбірні.
Директор Інституту богослівʼя та екології, що був заснований у 1991 році як відповідь на заклик Вселенського Патріархату до вирішення екологічних питань та захисту Божого творіння п. Антоніс Калогеракіс розповів про концепцію “Лицем до Лиця” (Face to Face), що спонукає людей побачити один одного як творіння Боже, аби спростувати велику кількість непорозумінь та розв’язати проблеми у спілкуванні один з одним. Торкнулись також теми екології, так як це одне з головних завдань священнослужителя – дбати про свою землю, адже самі віряни беруть дари природи і освячують їх, дякуючи та воздаючи Господеві.
Стажування студентів ВПБА у Греції, що розпочалось сьогодні на о. Крит, збагачує навчальний процес, сприяє розвитку богословської думки та зміцнює взаєморозуміння між різними культурами, відкриває нові перспективи для наукової діяльності та зміцненню зв’язків між Українською Церквою та Вселенським православ’ям.









