Служіння ветеранам – завдання Церкви.
28.11.2023 2024-11-20 17:19Служіння ветеранам – завдання Церкви.
21 листопада 2023 року Волинською Православною Богословською Академією спільно з американським Kennesaw State University зорганізовано й проведено он-лайн семінар «Служіння ветеранам».
KSU це громадський дослідницький університет в штаті Джорджія. Він входить лише до 6% з усіх університетів США, які віднесені до категорії найкращих дослідницьких університетів (R1 або R2). KSU зосереджує свою дослідницьку діяльність, зокрема, на таких спектрах: біомедицина та здоров’я; обчислювальна техніка та технології, людський розвиток і добробут; стійкі та безпечні спільноти.
Про що варто подумати та над чим необхідно працювати військовим та медичним капеланам, щоб підготувати належну систему підтримки ветеранів? – головна тема семінару проведеного у ВПБА.
Серед актуальних проблем, які постають перед інститутом військового та медичного капеланського служіння — класифікація діагнозу для ветеранів, ресурси, існуючі протоколи, що дозволяють діагностувати/класифікувати психічні потреби безпосередньо на місцях та в підрозділах;
як працювати з ветеранами, які не визнають, що їм потрібна допомога;
вибухові травми та посттравматичний стресовий розлад: на що слід звернути увагу та як підготуватися;
як визначати суїцидальні симптоми.
Важливо, що фахівцями були підняті питання вигорання медичного та релігійного персоналу від впливу травми, варіанти та способи співпраці військового та медичного капелана з психологами, психіатрами та терапевтами. Методика та протокол спілкування медичного капелана з пацієнтом викликав особливу увагу слухачів. Цих і багатьох інших аспектів капеланського служіння торкнулись спікери онлайн-семінару.
Зокрема, про це говорила доктор Дженніфер Хайн (Ріверсайдська медична школа Каліфорнійського університету і армійський медичний центр Карла Р. Дарналла у штаті Техас). Вона також торкнулася важливості вчасного виявлення симптоматики посттравматичного синдрому.
Підполковник Ольга Вестфол (народилася і виросла в м. Дніпро, з 2003 р. діючий капелан армії США, з 2006 р. діючий капелан ВПС США, з 2009 – капелан у медцентрі Адміністрації ветеранів Атланти) розгорнуто і детально поділилась своїм досвідом, розповіла про особливості капеланського служіння в армії США, ознайомила зі специфікою роботи капелана з ветеранами воєн у медичній установі.
Доктор Браян Мур, доктор філософії з психології має 15- річний досвід офіцера піхоти в армії, служив в Іраку. Він торкнувся роботи медичних капеланів в умовах бойових дій, а також проблематики фізіологічних та психологічних травм внаслідок контузії. Доктор Мур наголосив на необхідності як роботи з людьми, що повертаються з війни до цивільного життя, так і підготовки тих, які виходять з цивільного життя і потрапляють на фронт.
Кетрін Мур — дружина військовослужбовця, вона є керівником відділу клінічних випадків Центру вдосконалення військових і надзвичайних служб (AMES) Дослідницького університету Кеннесо. Останнім часом Кетрін зосереджується на забезпеченні найкращих терапевтичних заходів, таких як психопросвіта та психологічна стійкість для військових, спільноти служби реагування та їхніх сімей. Вона торкнулася тематики відпочинку, відновлення та реабілітації травмованих.
Ректор ВПБА прот. Володимир Вакін в своєму слові подякував доповідачам та учасникам семінару за їх підтримку, діяльність спрямовану на допомогу й опіку військовослужбовців та ветеранів війни, зацікавленість українською проблематикою. Цей вебінар-практикум відбувся за сприяння професора математики Kennesaw State University пані Юлії Бабенко, яка була модератором та перекладачем заходу.
Волинська Православна Богословська Академія активно пропрацьовує теоретичні та методичні засади підготовки фахівців для капеланського служіння у Збройних Силах України та медичних установах. Ця робота покликана проаналізувати потреби Церкви у сфері капеланського служіння, допомоги та підтримки як ветеранів, так і цивільних, що зазнали травми. ВПБА вбачає вкрай важливим в сучасних умовах забезпечити для цього необхідні умови та якісні кадри з військових та медичних капеланів.














