Новини

Новини

Відкриття виставки “Подільська ікона ХІХ – поч. ХХ століть”

зображення_viber_2024-12-20_13-00-10-902

Відкриття виставки “Подільська ікона ХІХ – поч. ХХ століть”

19 грудня у Музеї волинської ікони інспектор ВПБА свящ. Іван Максимів та викладач академії протоієрей Олександр Колб взяли участь у відкритті виставки «Подільська ікона ХІХ – початку ХХ століть» з колекції народного художника України, мецената Володимира Козюка. Ця експозиція є частиною великої колекції народних ікон, зібраних Володимиром Козюком. Загалом, вона налічує понад 250 зразків сакрального живопису на полотні та внесена до Книги рекордів України. Серед них – як храмові, так і домашні ікони, створені наприкінці ХІХ – на початку ХХ століття. Збірка поки що не має власного приміщення, тому ікони виставляються у різних музеях України.
Особливість цієї колекції полягає в її культурній та духовній цінності, адже кожна ікона відображає унікальні традиції подільського іконопису. Виставка дає можливість зануритися у світ українського сакрального мистецтва, відчути атмосферу духовності та побуту Поділля минулого століття.19 грудня у Музеї волинської ікони інспектор ВПБА свящ. Іван Максимів та викладач академії протоієрей Олександр Колб взяли участь у відкритті виставки «Подільська ікона ХІХ – початку ХХ століть» з колекції народного художника України, мецената Володимира Козюка. Ця експозиція є частиною великої колекції народних ікон, зібраних Володимиром Козюком. Загалом, вона налічує понад 250 зразків сакрального живопису на полотні та внесена до Книги рекордів України. Серед них – як храмові, так і домашні ікони, створені наприкінці ХІХ – на початку ХХ століття. Збірка поки що не має власного приміщення, тому ікони виставляються у різних музеях України.
Особливість цієї колекції полягає в її культурній та духовній цінності, адже кожна ікона відображає унікальні традиції подільського іконопису.
Володимир Козюк також відомий своїм внеском у збереження національної спадщини. Окрім рекорду зі збору ікон, меценат передав до музеїв України понад 1500 предметів старовини, що також зафіксовано у Книзі рекордів України.
Викладач кафедри Гуманітарних та Практичних дисциплін ВПБА протоієрей Олександр Колб у своєму слові зазначив, що співпраця між Церквою і музеєм є важливою, адже музеї не лише зберігають, а й відновлюють, відроджують, реставрують національні святині та популяризують духовну спадщину. Він наголосив на близькості зображених на подільських іконах святих до звичайних людей, що робить їх особливо цінними.
Подільська ікона є унікальним явищем в українській культурі, що поєднує візантійські канони, західноєвропейські живописні традиції та народні уявлення про красу людини та навколишнього світу. Для ікон цього регіону характерні великий розмір, багатосюжетність та декоративність. Образи створювалися олійними фарбами на домотканому полотні. Більшість ікон виконані у техніці «скоропису» з майстерним моделюванням, що відрізняється залежно від авторської манери та рівня майстерності художника. Важливою особливістю подільських ікон є їх багатосюжетність: святі зображені не окремо, а поруч з Ісусом Христом, Богом Отцем та Богородицею. Композиція часто поділялася на окремі частини за допомогою орнаментованих рамок.
Особливої краси подільським іконам надає багатий декоративний орнамент. Загалом, виставка дає можливість зануритися у світ українського сакрального мистецтва, відчути атмосферу духовності та побуту Поділля минулого століття.

uk
uk