У ВПБА завершився перший тиждень занять за сертифікатною програмою “Клінічне душпастирство
13.09.2024 2024-11-22 13:29У ВПБА завершився перший тиждень занять за сертифікатною програмою “Клінічне душпастирство
Лекціями в Реабілітаційному центрі “Recovery” завершився перший тиждень занять за сертифікатною програмою “Клінічне душпастирство,” що проводить Волинська православна богословська академія для медичних капеланів за сприяння ГО “Волинське Братство св. Володимира Великого”. Програма включає навчання з духовної опіки, кризового консультування та інших аспектів душпастирської роботи.
На початку лекційних занять з душпастирями зустрівся митрополит Луцький і Волинський Михаїл Зінкевич. Він розповів про досвід та активну участь Волинської єпархії та ВПБА, зокрема, в процесі розвитку військового, освітнього та клінічного душпастирства. Владика побажав присутнім здобуття нових знань, досвіду, практичних навичок та успішного завершення сертифікатної програми.
Протягом першого тижня слухачі вивчали основні поняття медичної та клінічної психології.
Ректор ВПБА прот. Володимир Вакін розповів про біблійний та інтегративний підходи до духовної (душпастирської) опіки, а також про основні положення сучасної біоетики.
Пані Любава Казмірчук розкрила основні поняття про морально-психологічну травму, основи надання першої психологічної допомоги. ЇЇ лекції стосувались соціально-психологічного портрета та професійної компетентності капелана в охороні здоров’я, теми психогігієни та профілактики емоційного вигорання капелана, принципів душпастирської супервізії.
Медіаторка, викладачка кафедри гуманітарних та праквтичних дисциплін ВПБА, матінка Дарина Вакіна познайомила священнослужителів з правилами ведення духовного (душпастирського) консультування, особливостями та формами проведення індивідуальної, сімейної, групової роботи в духовній (душпастирській) опіці, принципами управління конфліктами в практиці капелана.
Медичний капелан Волинської обласної клінічної лікарні, викладач Академії, прот. Назар Бабій провів практичні заняття на теми: “Роль віри і духовних (сакральних) практик у житті пацієнтів, медичних працівників та капеланів в охороні здоров’я” та “Створення та організація роботи капеланської служби в закладі охорони здоров’я, реабілітаційному закладі.
Робоча документація капелана в охороні здоров’я”. Він також розповів про основні права, обов’язки та вимоги до капеланів, їх підготовку, підвищення кваліфікації та атестацію.
Учений секретар ВПБА прот. Миколай Цап’юк з о. Назаром на практичному занятті познайомили слухачів з особливостями та формами проведення релігійних ритуалів, здійснення релігійно-просвітньої та релігійно-дорадчої діяльності у закладах охорони здоров’я та реабілітації.
Капелан, священник Сергій Лісницький провів заняття на теми: “Правила надання домедичної допомоги постраждалим при невідкладних станах” та “Принципи духовної (душпастирської) опіки над військовими та учасниками бойових дій.”
Завершуючи перший тиждень занять за сертифікатною програмою “Клінічне душпастирство,” слухачі отримали цінні знання та практичні навички, необхідні для ефективної роботи медичних капеланів. Програма охопила широкий спектр тем, від основ медичної та клінічної психології до принципів духовної опіки та кризового консультування. Лектори поділилися своїм досвідом та знаннями, що допоможе капеланам надавати якісну духовну підтримку пацієнтам та медичним працівникам. Відбувся цінний обмін думками, досвідом, жваве обговорення проблематики душпастирської опіки в медичних установах та реабілітації травмованих і постраждалих внаслідок війни військовослужбовців і цивільних.
Цей тиждень став важливим кроком у підготовці капеланів до їхньої місії, спрямованої на підтримку та допомогу людям у складних життєвих ситуаціях. Наступні етапи обіцяють бути не менш насиченими та корисними для всіх учасників програми, яка передбачає також он-лайн формат та проходження практики. Заняття завершаться у лютому 2025 року.











