Студенти ВПБА у Літній школі міжконфесійного діалогу “Зцілення ран війни”
05.07.2024 2024-11-21 17:59Студенти ВПБА у Літній школі міжконфесійного діалогу “Зцілення ран війни”
Студенти Волинської православної богословської академії Олександр Заїка, Богдан Лось та Назар Лещук стали учасниками Школи міжконфесійного діалогу для майбутніх служителів Церкви, яку організував Інститут екуменічних студій УКУ у співпраці з Комісією УГКЦ з міжконфесійних та міжрелігійних відносин, Волинською православною богословською академією, Київською православною богословською академією, та Східноєвропейським інститутом теології. Ця школа була насичена різноманітними аспектами екуменічної діяльності, включаючи богословські основи міжконфесійного діалогу, аналіз минулих і сучасних екуменічних ініціатив, ознайомлення з досвідом практичного екуменізму, говорили про місію Церкви у зціленні ран, спричинених війною, та побудову справедливого миру.
Про розвиток екуменічного руху та залучення Церков учасникам Школи розповідали, зокрема, прот. Ростислав Воробій, секретар Синодальної Комісії з між християнських відносин ПЦУ; Роман Соловій, богослов, керівник Східноєвропейського інституту теології; Тарас Курилець, науковий співробітник Інституту екуменічних студій та чимало інших теологів та фахівців. Лектори школи ділилися своїм досвідом і знаннями про роль Церкви у вирішенні конфліктів та зціленні ран, спричинених війною.
4 жовтня у Львові в рамках Міжнародного форуму “Від війни до справедливого миру: через справедливість та солідарність” ректор Волинської православної академії прот. Володимир Вакін підписав з отцем-доктором Романом Фігасом договір про співпрацю між ВПБА та Інститутом екуменічних студій. Школу міжконфесійного діалогу Інститут екуменічних студій проводив вже вчетверте. Вона покликана сприяти майбутнім священнослужителям у розвитку міжконфесійного діалогу та вирішенні важливих питань.
По завершенню Школи студенти ВПБА отримали сертифікати. Проведення школи вчергове засвідчило необхідність створення такого роду спільних майданчиків для представників різних Церков, а особливо майбутніх душпастирів, де через зустріч, діалог та академічну діяльність можуть бути подолані певні міжконфесійні напруження та несприйняття. Можемо також засвідчити, що учасники отримали позитивний екуменічний досвід спілкування та співпраці – зазначив о. Роман Фігас, директор Інституту екуменічних студій.




