Новини

Новини

Презентація Галицько-Волинського Євангелія

466380351_625137876745000_5084062997599210594_n

Презентація Галицько-Волинського Євангелія

Проректор з наукової роботи ВПБА протоієрей Владислав Фульмес, викладач кафедри Богослів’я та Священного Писання протоієрей Віктор Пушко та студенти академії взяли участь у презентації факсимільного видання Галицько-Волинського Євангелія ХІІ (ст.), що відбулась 14 листопада у Музеї Волинської ікони. Ця книга – перша публікація факсимільного типу пам’ятки української писемності – Галицько-Волинського Євангелія ХІІ ст. За структурою це Євангеліє-апракос повний із доданим місяцесловом. Пам’ятка являє собою цінне джерело для вивчення церковнослов’янської мови в українській редакції.
Факсимільна частина доповнена науковою частиною, що містить історіографічне (Вячеслав Корнієнко), мовно-орфографічне (Віктор Мойсієнко) та мистецьке (Володимир Александрович) дослідження.
Книгу надруковано в межах видавничого проєкту “Повертаємо в Україну культурну спадщину”, що здійснюється видавництвом “Горобець” у партнерстві з Національним заповідником “Софія Київська” та іншими установами. Директорка видавництва «Горобець» Ганна Горобець розповіла про багаторічну діяльність видавців, працю науковців, дослідників і представила друковані копії інших манускриптів. Це, зокрема, Лавришівське Євангеліє (ХІV ст.), Молитовник Гертруди (Х-ХІ ст.), Молитовник Володимира (ХІV ст.).
Проректор ВПБА протоієрей Владислав Фульмес подякував директорці Музею Волинської ікони – заслуженій працівниці культури України пані Тетяні Єлісєєвій за запрошення та відзначив важливість роботи, що провадить очолюване пані Ганною Горобець видавництво. Бібліотечний фонд Волинської богословської академії регулярно поповнюється факсимільними виданнями дорогоцінних та унікальних пам’яток церковної та культурної спадщини. «Їх повернення в Україну – вкрай необхідні. Адже, вони є частиною української культурної спадщини, що відображає історію, мову та традиції нашого народу. Вони допомагають зберегти ідентичність та зв’язок з минулим. Багато українських культурних артефактів були втрачені або вивезені за межі країни. Повернення цих видань є кроком до відновлення історичної справедливості та визнання української спадщини. Такі манускрипти, як Галицько-Волинське Євангеліє повинні стати символом єдності та відродження національної свідомості, особливо в умовах сучасних викликів, з якими стикається Україна», – зазначив прот.Владислав.
Наприкінці заходу студенти Академії ознайомились з експонатами Музею Волинської ікони, виданнями, що були презентовані та поспілкувались з пані директоркою Тетяною Єлісєєвою.

uk
uk