Новини

Новини

Поповнення іменного фонду митрополита Олексанлра Драбинка в бібліотеці ВПБА

photo_2024-06-05_12-21-58

Поповнення іменного фонду митрополита Олексанлра Драбинка в бібліотеці ВПБА

Наукова бібліотека Волинської православної богословської академії отримала від митрополита Переяславського і Вишневського Олександра Драбинка в його іменний фонд два Євангелія Апракоси та Синаксар червня.
Євангеліє-апракос — тип богослужбових книг Святого Писання, текст в яких укладено не в послідовному порядку, а згідно з річним календарним розкладом богослужбових читань, починаючи з неділі Святої Пасхи.
Нещодавно видано шостий том «Синаксаря» – Житій святих. Книга містить описи житій святих, дні шанування яких припадають саме на червень.
«Синаксар» – це творче перевидання багатолітньої праці єромонаха Макарія з афонського монастиря Симонопетра. Отець Макарій зібрав житія святих різних церков, з різних джерел в один компендіум. Його праця (в оригіналі – французькою) перевидана різними мовами, щоб могли читати православні різних народів, зокрема: англійською, грецькою, румунською, повідомляє Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Володимира.
Праця над українським перекладом була розпочата з благословення Блаженнішого Митрополита Володимира. Видання здійснюється видавництвом Дух і Літера за підтримки Фонду пам’яті Блаженнішого Митрополита Володимира.
В українському перевиданні приділяється більше уваги святим з України, а також тим, чиє життя і труди з Україною пов’язані. Зокрема, у червні це прп. Агапіт Печерський, Блж. Іоан Босий, свт. Іоан Максимович та ін.
Це вже не перше поповнення іменного фонду владики Олександра в бібліотеці ВПБА.
Ректор протоієрей Володимир Вакін від імені професорсько-викладацького складу і студентства Академії висловлює найщиріші слова вдячності митрополиту Олександру за передані книги та постійну співпрацю.

uk
uk