Поповнення бібліотечного фонду ВПБА книгами прот. Олега Кожушного
12.08.2024 2024-11-22 12:38Поповнення бібліотечного фонду ВПБА книгами прот. Олега Кожушного
Бібліотечний фонд Волинської православної богословської академії поповнився книгами кандидата філологічних наук, кандидата богослів’я, доцента, викладача Київського національного університету ім. Шевченка та КПБА протоієрея Олега Кожушного, які він люб’язно передав книгозбірці ВПБА.
Це, зокрема, примірники посібника з курсу “Ранньохристиянська література,” призначеного для студентів, богословів, філософів, філологів, літературознавців та інших усіх тих, кого цікавить становлення та розвиток античнохристиянської європейської літературної традиції. Використання такого посібника допоможе студентам сформувати розуміння сутності християнської писемності як одного з головних різновидів словесності, засвоїти знання про просвітницьку діяльність і літературну працю мужів апостольських, апологетів християнської церкви, про їх вплив на формування філософсько-богословської науки. Ця хрестоматія видана в Києві у 2023 році, містить 14 лекційно-практичних тем на 368 сторінках наукового посібника.
У своїй праці “Преподобний Роман Солодкоспівець і візантійська гімнографія III – VIII століть” протоієрей Олег здійснив спробу цілісного (лінгвістичного і поектико-богословського) зіставного аналізу різних жанрів візантійської християнської літургічної поезії III – VIII століть. Ця праця теж поповнила фонди бібліотеки Волинської академії.
Монографія прот. Олега Кожушного “Єпископ Птолемаїдський Сінезій та його гімни” і книга “Святитель Григорій Богослов та його поезія” рекомендовані до друку кафедрою загального мовознавства та класичної філології Інституту філології КНУ. Вони тепер також у науковій книгозбірці Волинської академії.
Необхідними для вивчення Патрології та Церковної історії є також презентовані бібліотеці Академії переклади пам’яток церковної писемності перших віків християнства зроблені о. Олегом з древньогрецької. Це — Дідахе, послання св. Полікарпа до филип’ян, Послання Варнави, а також “Тлумачення на молитву Господню” прп. Максима Сповідника.
Окрім загального критичного аналізу поетичної, лігвістичної творчості мужів апостольських, апологетів, святителів у презентованих працях проводиться також метричний і лексико-стилістичний аналіз вибраних творів, а також подається авторський переклад українською мовою. Ректор ВПБА прот. Володимир Вакін висловлює щиру вдячність прот. Олегу Кожушному за передані бібліотеці ВПБА монографії та наукові посібники.

