Новини

Новини

Міжнародна богословська наукова конференція

0_2

Міжнародна богословська наукова конференція

15 червня 2023 року у Волинській православній богословській академії відбулась міжнародна богословська наукова конференція «ВІЙНА В УКРАЇНІ: релігійні, геополітичні та культурні виміри ціннісно-світоглядних зіткнень початку XXI ст.».
Участь у конференції взяли представники різних навчальних закладів й наукових інституцій України та закордону. Пленарне засідання відкрив координатор конференції проректор з наукової роботи ВПБА протоієрей Владислав Фульмес, який оголосив регламент роботи.
Ректор ВПБА прот. Володимир Вакін привітав усіх учасників з початком роботи конференції. Духовний батько навчального закладу митрополит Михаїл виступив з вітальним словом, виразив слова радості з приводу проведення міжнародної конференцій та закликав Боже благословення на усіх учасників заходу.З привітанням звернувся також президент Центру екуменічних, місійних та екологічних досліджень (President of CEMES (Center of Ecumenical, Missiological and Environmental Studies Metr. Panteleimon Papageorgiou) prof. Nikolaos Dimitriadis (Греція).
На пленарному засіданні з доповідями виступили: доктор філософських наук, професор кафедри богослов’я та релігієзнавства НПУ ім. М. П. Драгоманова, український релігієзнавець, філософ Чорноморець Юрій Павлович з доповіддю “Православна Церква перед викликами війни”; з доповіддю до аудиторії звернувся архімандрит Кирило Говорун на тему: “Еволюція “Російського світу””; також Nikolaos Asproulis із темою доповіді “The Declaration Against the Russki Mir Ideology and the Prophetic Role of Orthodox Theology”; Paul Labouceur із доповіддю “The Status of the Nation in Orthodox Theology”; Сігов Костянтин Борисович із доповіддю “Правосуддя і “м’яка сила” спільнот як фактори звільнення від політичної релігії агресора”.
Обговорення тематики конференції продовжилося на секційних засіданнях, які координували завідувачі кафедр ВПБА прот. Василь Лозовицький та прот. Олександр Хорошко.
Науковці у конференції обговорити такі важливі теми як: ідеологія “русского міра” як підміна православної еклезіології, залучення РПЦ як інструментарію військово-політичних процесів, антагонізм гасла «священної православної війни» і реальні факти порушення законів ведення війни, криза буття помісних церков у контексті єдності Кафоличної Церкви, осмислення цінності людського життя в новій архітектурі світової безпеки, нові реалії релігійного життя в Україні: відтворення ідентичності українського православного церковного життя, православна дияконія – вияв жертовної любові до ближніх у реаліях війни, інститут військового капеланства як необхідність духовної опіки над військовими та майбутнє медичного капеланства у світлі поствійськової реабілітації.
Конференція проходила в онлайн режимі на платформі «Zoom». Після завершення праці в секціях відбулося підбиття підсумків та закриття конференції.
Матеріали обговорення будуть опубліковані згодом в черговій колективній монографії серії “Українські богословські студії” видавництва «Дух і Літера».

uk
uk