Новини

Новинимедичне душпастирство

У ВПБА триває навчання другого набору слухачів сертифікатної програми «Клінічне душпастирство»

photo_6_2025-02-21_12-01-35

У ВПБА триває навчання другого набору слухачів сертифікатної програми «Клінічне душпастирство»

17 лютого 2025 року у Волинській Православній Богословській Академії розпочався другий курс сертифікатної програми «Клінічне душпастирство». Ця програма, організована за сприяння ГО «Волинське Братство св. Володимира Великого», спрямована на підготовку капеланів для служіння в медичних закладах, надаючи їм необхідні знання та навички для духовної опіки пацієнтів, їхніх родин та медичного персоналу. Перший день розпочався з організаційної зустрічі, де ректор академії, протоієрей Володимир Вакін, керівник програми, протоієрей Назар Бабій, та керівник ГО «Братство св. Володимира Великого» Сергій Мостенець поділились напрацюваннями, представили слухачам розклад занять, навчальні вимоги та методологію викладання. 

Протягом тижня слухачі відвідували лекції та практичні заняття, які проводили досвідчені викладачі, священнослужителі, медичні працівники та психологи.

Ректор ВПБА, протоієрей Володимир Вакін розповів про основні положення сучасної біоетики, зосередивши увагу на етичних аспектах капеланського служіння в медичних закладах.

Протоієрей Назар Бабій, розкриваючи значення духовної підтримки в медичних установах викладав тему «Роль віри та духовних практик у житті пацієнтів, медичних працівників і капеланів».

 Психолог-консультант пані Любава Казмірчук провела серію лекцій та практичних занять про важливість спілкування капелана з пацієнтами та медичним персоналом, навчала слухачів, як надавати підтримку людям у кризових ситуаціях, пояснила, як капелан може допомагати людям з психічними розладами. Теми її лекцій: «Соціально-психологічний портрет та професійна компетентність капелана», «Основи надання першої психологічної допомоги» та «Психічні розлади та їх вплив на духовне життя».

Викладачка кафедри гуманітарних та практичних дисциплін ВПБА, клінічний психолог/консультант в методі ППТ, матінка Дарина Вакіна провела навчання технік, що допомагають налагоджувати довірливий контакт із пацієнтами та практичні заняття на теми: «Навички ефективної комунікації та активного слухання» й «Особливості капеланської діяльності у мультидисциплінарному середовищі,» розглянувши принципи командної роботи у медичних установах.

Військовий капелан, ієрей Сергій Лісницький навчав слухачів навичкам домедичної допомоги та тактичної медицини, зокрема: слухачі відпрацьовували практичні навички допомоги постраждалим, обговорювали роль капелана у військовому середовищі. Заняття з «Основи тактичної медицини» були присвячені наданню допомоги у складних умовах, зокрема в зонах бойових дій.

Педагог, арт терапевтка, керівниця артстудії «Пятерня» Тетяна Мялковська  викладала тему арт-терапії в душпастирській практиці, пояснюючи, як мистецькі методи можуть сприяти духовному зціленню.

У співпраці з Волинським медичним інститутом низку тем розкрили його викладачі: Патута Б.В. – принципи пацієнтської етики, Валецький Ю.М. – принципи здорового способу життя, Поляниця О.І. – основи анатомії та фізіології людини, Лазько А.М. – основи сучасної біоетики, Федонюк Н.Р. – правила санітарії, гігієни та попередження інфекційних захворювань.

Програма навчання медичних капеланів поєднує лекції, практичні тренінги та інтерактивні заняття, що дозволяє слухачам отримати не лише теоретичні знання, а й практичні навички, необхідні для капеланського служіння в сфері охорони здоров’я.

Сертифікатна програма «Клінічне душпастирство» У Волинській православній богословській академії дає можливість майбутнім капеланам глибше розуміти потреби пацієнтів та ефективно здійснювати духовну опіку у медичних установах.

uk
uk