Новини

Новинимедичне душпастирство

Слухачі сертифікатної програми «Клінічне душпастирство» набувають практичного досвіду в закладах охорони здоров’я

photo_7_2025-05-19_14-49-12

Слухачі сертифікатної програми «Клінічне душпастирство» набувають практичного досвіду в закладах охорони здоров’я

У Волинській православній богословській академії триває клінічна практика слухачів сертифікатної програми «Клінічне душпастирство». Цей етап є ключовим компонентом підготовки майбутніх капеланів, оскільки дозволяє закріпити теоретичні знання в умовах реальної взаємодії з пацієнтами, їхніми родинами та медичним персоналом.
Клінічна практика розпочалася в лікарняному храмі святого великомученика Пантелеймона при КП «Волинська обласна клінічна лікарня» Волинської обласної ради з молебню на початок практики. Керівник практики, протоієрей Назарій Бабій провів інструктаж з техніки безпеки та ознайомив слухачів з правилами проходження практики.
Однією з основних локацій практики став Реабілітаційний центр для поранених військових «RECOVERY», де учасники програми вивчали специфіку душпастирської опіки над пораненими захисниками та набували навичок надання духовної підтримки.
На базі КЗВО «Волинський медичний інститут» практиканти засвоювали правила санітарії, гігієни та попередження інфекційних захворювань, правила загального догляду за хворими, надання домедичної і першої медичної допомоги тощо.
Слухачі програми відвідали Волинську обласну психіатричну лікарню, Луцький геріатричний пансіонат, Волинський обласний медичний центр онкології, де мали змогу ознайомитися з діяльністю цих закладів, вдосконалювали навички комунікації та аналізували особливості капеланської роботи з різними групами пацієнтів.
У програмі Клінічної практики особлива увага приділяється богословському осмисленню хвороби, страждання і зцілення, а також правовим засадам і професійній етиці капеланського служіння в галузі охорони здоров’я. Слухачі опрацьовують моделі душпастирської опіки пацієнтів різного віку та стану: дітей, учасників бойових дій, людей похилого віку, осіб із залежностями, психічними розладами, паліативних хворих, а також тих, хто переживає травму, втрату чи скорботу.
Серед практичних навичок, які опановували учасники програми:
перша психологічна допомога;
основи тактичної медицини, домедична допомога постраждалим при невідкладних станах;
навички медіації, активного слухання та профілактики емоційного вигорання.
Важливою частиною Клінічної практики є зустрічі з провідними українськими фахівцями. Так, за сприяння ректора академії, протоієрея Володимира Вакіна, до програми були залучені провідні експерти з різних сфер. Зокрема:
д-р Олег Березюк, психіатр і психотерапевт, який поділився досвідом роботи відділення ментального здоров’я при реабілітаційному центрі «Незламні/ Unbroken» у Львові та ознайомив слухачів програми з новітніми методами реабілітації та підтримки здоров’я;
Тетяна Мялковська, педагог, арт-терапевтка, очільниця ГО «Пятерня», презентувала арт-терапію як один із методів духовної реабілітації;
Наталія Коструба, радниця голови Волинської ОВА з питань ментального здоров’я та регіональний координатор Всеукраїнської програми ментального здоровʼя «Ти як?» (ініціатива першої леді Олени Зеленської) у Волинській області, розповіла про новітню систему надання послуг у сфері психосоціальної підтримки та розвиток культури піклування про ментальне здоров’я.
Особливу цінність для учасників становили зустрічі з представниками Управління охорони здоров’я Волинської ОДА, які ознайомили слухачів із державною політикою у сфері охорони здоров’я.
Волинська православна богословська академія висловлює щиру подяку ГО «Волинське Братство святого Володимира Великого» та її голові Сергію Мостенцю за активне сприяння в організації та реалізації сертифікатної програми «Клінічне душпастирство».

uk
uk