ВПБА провідний духовний навчальний заклад ПЦУ

Волинська православна богословська академія (ВПБА) – заклад вищої духовної освіти із шестирічним терміном навчання, який готує священнослужителів, церковнослужителів, працівників синодальних та єпархіальних управлінь і місій для Української Православної Церкви (Православної Церкви України).
Історія Волинської духовної школи сягає далекого 1796 року та мала ряд історичних періодів існування.

З проголошення Незалежності України та постання Автокефальної Церкви відбулося 13 жовтня 1992 року відродження Волинської духовної семінарії у м. Луцьку. Відтоді семінарія пройшла нелегкий шлях. Як вихованці, так і викладачі переживали інфляцію, різні інші скрути та на кінець – пожежу. Стараннями єпископа (тепер митрополита) Луцького і Волинського Михаїла, який посів Волинську кафедру в 2004 році, семінарія повстала з попелу. Побудовано новий п’ятиповерховий корпус, залучено багато досвідчених викладачів, значно поповнено бібліотечний фонд, приміщення обладнано за сучасними технологіями.

Удосконалення навчального і наукового процесу та розбудова інфраструктури Духовної школи сприяли тому, що 13 травня 2011 року рішенням Синоду УПЦ КП було ухвалено «реорганізувати Волинську духовну семінарію у Волинську православну богословську академію» (Журнал №14).

Статус Академії активізував викладачів та студентів до більш наполегливої дослідницької праці, результатом якої стала поява у 2013 році щорічного богословсько-історичного наукового журналу «Волинський Благовісник». Регулярно проводяться наукові заходи: міжнародні тематичні конференції, міжвузівські конференції, круглі столи, наукові семінари, вечори пам’яті. При академії діє видавництво ΕІΚΩΝ.

У 2017 році Волинська православна богословська академія отримала ліцензію МОН на освітню діяльність у сфері вищої освіти на першому (бакалаврському) рівні за спеціальністю «Богослів’я» в галузі знань «Богослів'я» (наказ МОН від 18.04.2017 року № 79-л).

При Волинській православній богословські академії діє богословський факультет та Волинський православний коледж ВПБА, які готують бакалаврів та магістрів богослів’я, регентів церковних хорів, викладачів богословсько-релігієзнавчих дисциплін та християнської етики.

Сьогодні у ВПБА створені прекрасні умови для навчання та проживання студентів: новий академічний корпус з комфортними кімнатами для проживання та чудовими аудиторіями для навчання; потужна

матеріально-технічна база; велика бібліотека; мережа wi-fi; багатофункціональний актовий зал; сучасний спортзал.

Богослужбову практику студенти проходять в академічному храмі на честь всіх Святих землі Волинської.

Налагоджені та постійно підтримуються зв’язки з університетом Арістотеля (Фессалоніки, Греція), Католицьким університетом Іоанна Павла ІІ (Люблін, Польща), кафедрою україністики Варшавського університету (Варшава, Польща) а також Вармінсько-Мазурським університетом (Ольштин, Польща).

Професорсько-викладацький склад та студенти ВПБА приймають активну участь у церковному, громадському житті Волинського краю та України.

Надіслав: VPBAcademy , дата: пт, 10/25/2019 - 19:26