Взяли участь в всеукраїнському круглому столі «Духовна та культурна спадщина української діаспори в освітньому процесі сучасної школи»

17 листопада 2022 року проректор з наукової роботи прот. Владислав Фульмес взяв участь у всеукраїнському круглому столі «Духовна та культурна спадщина української діаспори в освітньому процесі сучасної школи», який був організований Волинським інститутом післядипломної педагогічної освіти.
Перед початком роботи наукового заходу до присутніх з вітальними словами звернулися доктор історичних наук, професор, заступник директора з науково-педагогічної діяльності Волинського ІППО Олександр Йосипович Дем’янюк і методист відділу освітньої та інноваційної діяльності Волинського ІППО, заслужений працівник культури України Анатолій Михайлович Силюк, які пізніше модерували засідання круглого столу.
У ході роботи круглого столу учасники з Києва, Львова, Луцька, Рівного, Тернополя, Острога, Володимира, Жидичина та інших міст України обговорювали наступні питання: політичний, культурний і духовний феномен української діаспори; художню та мистецьку спадщину української діаспори у викладанні шкільних предметів; дослідження та взаємовідносини із представниками діаспори як важливий напрямок шкільного краєзнавства; культурний внесок діаспори в становлення незалежності України; українська діаспора в протистоянні російській агресії в Україні та ін.
Прот. Владислав Фульмес виголосив доповідь на тему «Українська Автокефальна Православна Церква в Німеччині у ХХ столітті: церковно-культурна і громадська діяльність ієрархії та духовенства», в якій окреслив важливу роль ієрархії та духовенства Української Церкви у житті української спільноти в Німеччині і збереженні національної ідеї в еміграції.

Надіслав: VPBAcademy , дата: чт, 11/17/2022 - 23:45