Православ'я і “русcкій мір” Відбулась Міжнародна богословська конференція на базі ВПБА

З ініціативи митрополита Луцького і Волинського Михаїла та згідно з резолюцією Круглого столу на тему “Осмислення ролі РПЦ та ідеології “русского міра” у військовій агресії росії проти України”, що відбувся 20 квітня 2022 року на базі кафедри Священного Писання та богослів'я ВПБА, Волинська Православна Богословська Академія, в співпраці з освітньою платформою “ETHOS / God Against War”, провели 16 червня цього року Міжнародну богословську конференцію під назвою ПРАВОСЛАВ'Я І “РУССКІЙ МІР”: загроза православній еклезіології та ідеологічний базис російського нео-імперіалізму.
Конференція, яка проходила повністю в он-лайн режимі, складалась з трьох Панельних почергових сесій, кожна з яких тривала біля 3 годин. Перша (ранкова) Панель стосувалась минулого ідеології “русского міра” і своєю назвою мала: ІСТОРІЯ: історично-богословська база ідеології РПЦ про “русскій мір”. Друга (денна) розглядала сучасність і мала назву: СУЧАСНІСТЬ: сучасна ситуація і вплив ідеології РПЦ про “русскій мір” на світове православ'я, військову агресію росії, нео-імперську ідеологію рашизму. Третя (вечірня) Панель, осягала прийдешнє і відповідно називалась: МАЙБУТНЄ: Наслідки і шляхи вирішення проблеми “русского міра” для РПЦ і світового православ'я. Всі ці сесії наскрізно були поділені на наступні кластери/виміри (історично-політичний, еклезіологічно-богословський, юридично-канонічний, антропологічно-філософський). В перервах цих сесій учасники мали змогу почути підбірку сучасної української музики, та послухати концерт Лондонського Симфонічного оркестру в записі. З он-лайн програмою Конференції ви можете ознайомитись тут. Модераторами Конференції, які без перебільшення провели її на найвищому рівні, були почергово о.Георгій Коваленко та п.Костянтин Сігов.
Особливістю даної Конференції було те, що вона проходила в форматі не стільки класичної наукової конференції (з читанням доповідей і тд.), а радше передбачала та робила акцент на формат експертної ради спеціалістів для обговорення проблеми і вироблення алгоритму її вирішення, тому учасники Конференції не орієнтувались на класичну доповідь, а мали вільний виступ, в якому мали можливість висловити своє бачення/візію в руслі панелі та кластеру, після чого відбувалось обговорення та дискусія.
Також підкреслимо, що нестандартність Конференції передбачає двоетапність Конференції (1-ий етап це власне те, що відбулось 16.06.22 / збори експертів, виявлення проблем і намічення шляхів їх вирішення; 2-ий етап відбудеться згодом -- в форматі класичнного самміту/форуму з статтями, доповідями і тд.). З можливістю продовження роботи між цими двома етапами в своєрідному форматі консультацій, щоб в межах зібраного колективу учасників була можливість періодично зустрічатись, звіряти позиції, обмінюватись новими думками щодо проблеми та в подоланні перешкод впровадження рішень Конференції. Учасники Конференції погодились з потрібністю підготовки базового Звернення-Декларації щодо ідеології "руського міра” та запропонування пропозицій по знешкодженню та подоланню цієї викривленої антилюдської та псевдо-християнської ідеології. Після дистанційного обговорення і коректування документу, він буде представлений громадськості.
Серед технічних особливостей цієї Конференції слід особливо і з великою вдячністю відзначити роботу команди львівських спеціалістів з синхрон-перекладу. Команда, яку очолила п.Галина Пастушук провела Конференцію на найвищому рівні. Підкреслимо, що такий досвід двомовності конференції був для нашої Академії першим (паралельна робота українською та англійськими мовами та повний синхронний переклад), а завдяки над-професійній роботі команди синхрон-перекладачів ця складова роботи відповідала найвищим стандартам якості конференцій світового рівня.

Надіслав: VPBAcademy , дата: вт, 06/21/2022 - 15:41