Публічна лекція архімандрита Кирила (Говоруна) в Луцьку
24 червня 2018

30 травня 2018 року Божого в актовій залі головного корпусу СНУ імені Лесі Українки (м. Луцьк) відбулася публічна лекція доктора філософії, кандидата богослов’я, наукового співробітника Єльського університету (м. Нью-Гейвен, штат Коннектикут, США), професора університету Лойола-Мерімаунт, директора Інституту Хафінгтона (м. Лос-Анджелес, штат Каліфорнія, США) архімандрита Кирила (Говоруна) на тему: «Людина і Церква в епоху постправди: український вимір».

У рамках договору про співпрацю захід був проведений спільними зусиллями Волинської православної богословської академії та Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки. Модераторами даної зустрічі виступили: представник ВПБА — ієромонах Димитрій (Франків) та представник університету — Сацик Ігор Каленикович.

У лекції взяли участь: ректор Волинської православної богословської академії (ВПБА) прот. Володимир Вакін, представники адміністрації духовної школи та національного університету, духовенство, студенти Волинської Академії та СНУ, представники ЗМІ та громадськості.

У своєму виступі отець Кирил торкнувся явища постправди в українському суспільстві, вказав на способи боротьби із пропагандою та постправдою, визначив вплив методу критичного аналізу на розвиток академічної теології.

Відповідаючи на запитання лектор прокоментував рішення Святого і Великого Собору Православної Церкви, що відбувся на острові Кріт в 2016 році, підписання Гаванської декларації папою Римським Франциском і патріархом Російської Православної Церкви Кирилом, надання томосу про автокефалію помісній Українській Православній Церкві та звершення капеланського служіння в умовах військового конфлікту.

Захід продовжився презентацією книги доповідача «Мета-еклезіологія: хроніки самоусвідомлення Церкви». Завершуючи модератори подякували лектору за інформативну та цікаву доповідь.

Надіслав: VPBAcademy , дата: нд, 06/24/2018 - 19:09